VINERI 27 AUGUST 2004 | loc |
11.00 | Birou de Presa | 7 |
16.15 | Expozitie Noua Acropola | 5 |
16.15 |
Parada participantilor ( traseu: Primarie-Piata Schiller, Thalia,
Bulevardul Corneliu Coposu, scena) Deschiderea Festivalului + Discursul
Primarului | 1 |
17.00 | Phoenix Carita , Horezu animatie stradala | 3 |
17.00 | Noua Acropola , Bucuresti Mini-turnir stradal | 2 |
17.00 | Nomen est Omen , Bucuresti concert muzica medievala | 1 |
18.00 | Cavalerii Cetatii Rosii , Sibiu animatie stradala | 3 |
18.00 | Alegretto", Sibiu concert muzica medievala | 2 |
18.00 | Imago Mundi , Bucuresti concert muzica medievala + Scoala de Dans Giulliana, Bucuresti dansuri medievale | 1 |
19.00 | Metamorphosis", Sibiu Metamorphosa Initiatica spectacol de teatru | 6 |
19.00 | Teatrul Municipal Ariel", Rm. Valcea spectacol:"Amintiri,amintiri" | 3 |
19.00 | Ongt Crispus, Sibiu Taramul �ndragostitilor | 2 |
19.00 | Cavalerii de Sibiu" spectacol de teatru :"Incursiune �n medieval" | 1 |
20.00 | Duetul Artissimo , Ploiesti concert muzica medievala | 3 |
20.00 | Teatrul Miscat ,Tg. Mures spectacol de teatru Teatru miscat | 1 |
20.30 | Fundatia Ianus , Tg. Mures - Workshop | 2 |
20.30 | Teatrul Ariel" Ramnicu Valcea - spectacol | 1 |
21.00 | Metamorphosis",Sibiu dans: La Pesta" dans | 2 |
21.00 | Fabrica de Vorbe Ovidiu Popa & Gabriel Stan - spectacol:"Cavalerul Mihnea si Domnita Aniela | 1 |
21.30 | Acrobalet , Franta spectacol:"Sbrouf" | 4 |
22.00 | Asediul Cetatii + efecte pirotehnice | 1 |
22.15 | Mloyzywiec" Theatre, Torun, Polonia spectacol: J&H" | 4 |
22.15 | Ongt Crispus, Sibiu animatie stradala | 3 |
2.15 | Compania de Dans Microbis , Sibiu spectacol de balet, miscare scenica si efecte pirotehnice | 1 |
23.00 | Nopti Medievale Clubul Festivalului | 7 |
SAMBATA 28 AUGUST 2004 | loc |
11.00 | Biroul de Presa | 7 |
12.00 | Conferinte de presa: PhotoRaid, Noua Acropola | 5 |
13.00 | Ordinul Dragonului Conferinta, Noua Acropola | 5 |
13.00 | Teatrul Ariel , Ramnicu Valcea spectacol: Amintiri din Copilarie | 2 |
14.00 | Lansare de Carte De Vorba Cu Idiosincrazia" " Autor Ovidiu Popa | 9 |
13.30 | Cavalerii Cetati Rosii , Sibiu - animatie | 3 |
13.30 | Ongt Crispus, Sibiu animatie stradala ( sub ziduri ) | 1 |
15.45 | Cavalerii de Sibiu animatie stradala ( sub ziduri ) Societatea Musica concert muzica medievala | 1 |
16.00 | Teatrul Miscat , Tg. Mures spectacol: Teatru Miscat | 2 |
17.00 | Societatea Musica , Bucuresti concert muzica medievala | 2 |
17.15 | Ongt Crispus, Sibiu animatie stradala | 3 |
17.15 | Marburg Blackbeers , Oradea concert muzica medievala | 1 |
18.00 | Cavalerii de Sibiu" spectacol de teatru: �ntamplare �n burg" | 2 |
18.15 | Imago Mundi , Bucuresti concert + Scoala de Dans Giulliana | 1 |
18.30 | Ongt Crispus, Sibiu Tar-mul �ndragostitilor | 2 |
19.00 | Nomen est Omen , Bucuresti concert muzica medievala | 8 |
19.00 | Metamorphosis , Sibiu Metamorphosa Initiatica - spectacol de teatru | 6 |
19.00 | Duetul Artissimo , Ploiesti concert muzica medievala | 1 |
19.30 | Fabrica de Vorbe Ovidiu Popa & Gabriel Stan " spectacol de teatru Cavalerul Mihnea si Domnita Aniela | 1 |
20.00 | Teatrul
Municipal Ariel , Rm. Valcea si Compania Insomnie ,Bruxelles,Belgia
Spectacolul: Giocondele Un Spectacol de Brigitte Louveaux | 8 |
20.30 | Allegretto , Sibiu concert muzica medievala | 2 |
20.30 | Acrobalet , Franta spectacol: Sbrouf | 1 |
21.00 | Aeternum , Sibiu concert muzica medievala | 2 |
21.00 | Compania de Dans Microbis"- Notre Dame Du Paris - spectacol de balet, miscare scenica si efecte pirotehnice | 1 |
21.30 | Parada ( traseu:Cazarma 90-Bulevardul Nicolae Balcescu-Papiu Ilarian-Strada Cetatii ) | 1 |
22.00 | Asediul Cetatii- Efecte pirotehnice | 1 |
22.15 | Cavalerii Cetatii Rosii , Sibiu spectacol- Misterul Cavalerului" | 4 |
22.15 | Teatrul Tony Bulandra , Targoviste spectacol:"Erezii Medievale" | 1 |
23.00 | Nopti Medievale" Clubul Festivalului | 7 |
DUMINICA 29 AUGUST 2004 | loc |
10.00 | Biroul de Presa | 7 |
12.00 | Doamne si Domnite �n Arta si Cultura Romaneasca Conferinta Noua Acropola , Bucuresti | 5 |
14.00 | Teatrul Ariel", Ramnicu Valcea spectacol: Din Traista cu Povesti | 3 |
15.00 | Ongt Crispus, Sibiu animatie stradala | 1 |
16.00 | Phoenix Carita", Horezu animatia stradala | 1 |
16.00 | Fundatia Ianus , Tg. Mures - Workshop | 2 |
16.00 | Noua Acropola , Bucuresti mini-turnir stradal | 3 |
17.00 | Societatea Musica , Bucuresti concert muzica medievala | 2 |
17.00 | Forumul Democratic German, Sibiu dans traditional german | 1 |
17.30 | Anima Mundi - concert muzica medievala + Ongt Crispus, Sibiu Taramul �ndragostitilor | 2 |
17.30 | Allegretto ,
Sibiu + Scoala de Dans Giuliana + Fundatia S-Baroc prezentare de
moda + Cavalerii de Sibiu" spectacol:"Incursiune �n medieval" | 1 |
19.30 | Duetul
Artissimo , Ploiesti + Imago Mundi , Bucuresti + Nomen est Omen ,
Bucuresti + Aeternum , Sibiu concert muzica medievala | 1 |
19.30 | Metamorphosis", Sibiu dans:"La Pesta" | 2 |
19.30 | Ongt Crispus, Sibiu animatia stradala | 3 |
21.00 | Mlodyzywiec", Torun, Polonia spectacol de teatru:"J&H" | 4 |
21.30 | Parada | 1 |
22.00 | Asediul Cetatii-artificii | 1 |
22.15 | Acrobalet , Franta spectacol:"Sbrouf" | 2 |
22.15 | Concert Adrian Berinde, Bucuresti | 1 |
23.00 | Nopti Medievale - Clubul Festivalului | 7 |